Petrol türevli malzemelere dikkat

YALITIM sektöründe kullanılan ürünlerin sağlıklı olması gerektiğinin altını çizen üreticiler, Cephe, Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü, “Petrol türevli yalıtım malzemeleri ile kaplanan binalar tehlike saçıyor.
Haberin Devamı

Bu tür yapı malzemeleri ile kaplanan binalarda, Yalıtım yapılan malzeme ne kadar nitelikli olursa olsun üst solunum hastalıklarını tetikliyor. Nefes almayan yalıtım malzemesi ile kaplanan binalarda oluşan yüksek nem; iltihap ve enfeksiyonlara sebep olarak özellikle yaşlı ve çocukların etkilenmesine neden oluyor. Isıya karşı duyarlı Petrol türevli yalıtım malzemeleri olası bir yangının büyümesine neden olarak faciaya davetiye çıkarıyor” dedi.

ÇÖZÜM TERMOSIVA

Bu alanda Ar-Ge yatırımlarının önem kazandığını dile getiren Salih bey, şöyle konuştu: “Ar-Ge laboratuvarlarında üretilen yapı elemanları ‘Termoşap ve Termosıva’ hijyenin önemli olduğu alanlarda tercih ediliyor. Bakteri, yosun, küf gibi maddelerin oluşumunu engelleyen özel kimyası sayesinde hastane, laboratuvar, okul gibi yapılar için ideal yapı malzemeleri arasında yer alıyor. Küf gibi problemlere karşı Ar-Ge laboratuvarımızda birçok çalışma gerçekleştirdik. Termoşap ve Termosıva olarak adlandırılan bu yapı elemanları, binanın nefes almasını sağlayarak yapı içinde sağlıklı bir hava sahasının oluşumuna katkıda bulunuyor.”

kaynak : Hürriyet
Link : https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/petrol-turevli-malzemelere-dikkat-40109025

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Makaleler

Okumalısınız